niedziela, 21 października 2012

Kraj Pól...
Poniżej, tylko wybrane komentarze pod pewnym artykułem- a jest ich ponad dwieście. Artykuł co prawda jest sprzed dwóch lat, jednak myślę, że temat aktualny. Lubię czytać komentarze, ponieważ często są uzupełnieniem artykułu lub nawet dowiaduję się z nich czegoś nowego. Wydaje mi się, że te są interesujące i Was też mogą zaciekawić. Ile jest ludzi na świecie tyle opinii, odczuć i przekonań, niektóre  po części się nakładają, inne całkowicie różnią. A jaka jest prawda? Prawda, jak to mówią, zawsze leży pośrodku...

Fragment artykułu:
"„Większość polskiej ziemi należy do wielkich magnatów” – w XVII wiecznym tonie pisze autor, choć pamiętać należy, że przedwojenna reforma rolna, która m.in. zakładała wykup ziem od obszarników i parcelację jej, faktycznie nie została w pełni zrealizowana. „Wielu wieśniaków nigdy nie ogląda mięsa, chleba, mleka, żyje tylko na ziemniakach. Rosnąca rzesza bezrolnych chłopów zaludnia miejskie slumsy albo zastanawia się nad rewolucją”. Rząd, czytamy w artykule, pragnie za ich pomocą zindustrializować Polskę, popiera więc przenoszenie się chłopów do miast, ale „miasta są prawie całkowicie zmonopolizowane przez 3 miliony polskich Żydów”. „Obecny antysemityzm w Polsce, kraju o tradycji tolerancji dla  Żydów, ma raczej ekonomiczne, niż rasowe oblicze. 
„Bogacze siedzą w  wyniosłych ławach w kościołach katolickich, wracają do swoich wspaniałych domów eleganckimi samochodami, które do połowy kół zanurzone są w błocie” ..."

Wybrane komentarze:

   Najważniejsze to to, by być świadomym swej narodowej przeszłości i historii oraz tego w jakim kraju żyjemy i jakiej przyszłości oczekujemy...

   Jeśli zaciekawiły Was komentarze i chcecie dowiedzieć się pod jakim artykułem rozgorzała tak  gorąca dyskusja, podaję link:

Reportaż z międzywojennej Polski(kliknij na tytuł)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin