piątek, 27 stycznia 2012

Rex Harrison i Carole Landis         
    Niedziela 4 lipca 1948r
godzina 12.00

  Carole miło spędza czas na basenie w swoim domu, w towarzystwie przyjaciół- w tym Rexa Harrisona. Wydaje się być w dobrym nastroju. Po pewnym czasie mówi swoim przyjaciołom, że chce spędzić wieczór tylko  w towarzystwie Rexa- to już któryś z kolei taki wspólny wieczór. Mają romans od ponad roku. Ona ma męża a i Rex jest żonaty i ma 4-letniego synka. Ona złożyła pozew o rozwód już parę miesięcy wcześniej. On nie chce.

17.00

  Po kąpieli  ubiera się w spódnicę w kratkę, białą bluzkę i sandały w kolorze złota. Na szyi ma medalik ze św. Krzysztofem. Siadają do kolacji. Jedzą  pieczonego kurczaka na zimno, popijają szkocką z lodem. W tle słychac muzykę z gramofonu i piosenkę "Warm kiss, cold heart". Rex później zezna, że to był miły wieczór- i głównie rozmawiali o karierze Caroli. Prawda jest jednak taka, że Carola kocha Rexa i chce, żeby on zostawił dla niej żonę. Daje mu więc ultimatum - albo rozwiedzie się z żoną, albo koniec ich związku. On nie zgadza się na rozwód.

21.00

   Rex opuszcza dom Carole, i mówi jej, że jedzie do Culver'ów. Był on ostatnią osobą, która widziała ją żywą. Serce kobiety jest złamane, więc podejmuje drastyczną decyzję dotyczącą swojego życia. Zbiera wszystkie zdjęcia i pamiątki dotyczące ich wspólnej znajomości i umieszcza je w walizce.  Następnie jedzie do Culver'ów i zostawia walizkę pod domem.

  5 lipca 

00.00

Carole wraca do domu i wypija parę drinków. Dzwoni do kilku przyjaciół, ale nikt nie odbiera. Decyduje się napisać pożegnalny list miłosny do Rexa oraz do matki.

" Najdroższa mamusiu, Przepraszam, naprawdę przepraszam.. kocham cię ...zawsze byłaś najwspanialszą mamą...żegnaj mój aniele.. módl się za mnie.. twoje dziecko"

02.00 

  Kobieta idzie na górę do łazienki i bierze z apteczki lek uspokajający Secanol. Połyka około 40 tabletek, po czym idzie do sypialni i kładzie się na łóżku na kilka minut.

03.00

Wraca do łazienki, gdzie niestety umrze sama na podłodze. W lewej ręce trzyma satynową zakładkę z Modlitwy Pańskiej. Wzięła  dużą dawkę Secanolu- pięciokrotnie większą niż potrzebne jej było do unicestwienia siebie. Carole cierpiała na depresję przez całe życie. W przeszłości przynajmniej trzy razy próbowała popełnić samobójstwo. Zawsze ją odratowano. Niestety nie tym razem.

      Rodzina Caroli nie uwierzyła w popełnienie samobójstwa. Uważali, że to Rex był odpowiedzialny za jej śmierć, i że zapłacił policji, żeby sprawę zatuszować.  Choć nigdy nie był oskarżony o popełnienie przestępstwa, to jednak wydaje się, że Rex nie był szczery co do opisywanych wydarzeń w noc śmierci Carole.

        "Moja piękna ciocia Carole zmarła w 1948r, kiedy miała zaledwie 29 lat. Oficjalna wersja jest taka, że popełniła samobójstwo, ponieważ Rex nie chciał się z nią ożenić. Moja rodzina jednak nie wierzy ,że to samobójstwo. Jesteśmy w 100% przekonani, że to Rex jest winny jej śmierci. Moja babcia Dorothy błagała policję o zbadanie szczegółów ale odmówili. Wynajęli nawet prywatnego detektywa, ale nigdy nie udowodnili winy Rexa. Jedyne co udało mu się ustalić, to to ,że ludzie zostali opłaceni, a dowody zniszczone. Rex wiedział o jej przeszłości i wiedział, że nikt nie będzie zdziwiony, jeśli spróbuje znowu odebrać sobie życie.
 Istnieje jeden niepodważalny fakt- on ostatni widział ją żywą i pierwszy odnalazł ciało! Jest naprawdę wiele pytań bez odpowiedzi, ale wszystkie poszlaki wskazują na to ,że to on jest winny. Rex nigdy nie zapłacił za to co zrobił, a my nigdy nie poznamy prawdy dotyczącej jej śmierci. Ale wiemy, że oficjalna wersja nie ma sensu."

Tammy Powell- siostrzenica Carole.

.......................
    
Carole Landis- a właściwie Frances Lillian Mary Ridste (ur.1 stycznia 1919 roku w Fairchild w stanie Wisconsis, zm.5 lipca 1948 w Los Angeles – amerykańska aktorka.
Jej ojciec był norweskiego pochodzenia, a matka była Polką (Clara Stentek). Ojciec, z zawodu mechanik kolejowy, opuścił rodzinę. W styczniu 1934 roku, w wieku 15 lat, poślubiła Irvinga Wheelera, ale ze względu na jej młody wiek ślub anulowano. Para pobrała się ponownie w sierpniu 1934 roku i wyjechała do Kalifornii. Przez jakiś czas Carole występowała jako tancerka i piosenkarka. Później wyjechała do Los Angeles, aby tam zasmakować sławy. Wygrała kontrakt ze studiem Warner Brother's, ale grała tylko małe role. W 1939 roku rozwiodła się z pierwszym mężem. W 1940 roku zagrała w filmie One Million B.C.. W 1941 roku zaczęła grać w filmach klasy B. W 1942 roku zagrała w 6 filmach, jednak żaden z nich nie został dobrze oceniony przez krytyków. W latach 40. jej kariera zatoczyła koło. Jej kolejny kontrakt z 20th Century Fox został odwołany, kolejne 2 małżeństwa zakończyły się rozwodem. Kolejne, już czwarte, również okazało się nieudane. Swe dwie ostatnie role zagrała w 1948 roku w filmach: Brass Monkey iNoose. W 1948 roku Carole popełniła samobójstwo w swoim domu w Kalifornii. Miała zaledwie 29 lat, zagrała w 49 filmach, ale najbardziej zapamiętano ją z powodu niezwykłej urody.

 *                  
Sir Reginald Carey "Rex" Harrison (ur.5 marca 1908 w Huyton, zm.2 czerwca 1990 w Nowym Jorku),angielski aktor teatralny i filmowy. Zdobywca Oskara.
Karierę zaczynał na scenach teatralnych Liverpoolu w wieku 16 lat, później pracował na londyńskim West Endzie. W kinie debiutował w 1930, po wojnie zaczął grywać w produkcjach hollywoodzkich. Gdy był u szczytu powodzenia, stał się bohaterem skandalu.  Jego kariera została przyhamowana po samobójstwie aktorki Carole Landis - Harrison nie zamierzał dla niej rozwieść się z Lilli Palmer (będącą trzecią z jego sześciu żon). Najsłynniejsze role zagrał w latach 60-tych. Wystąpił w superprodukcji "Kleopatra" jako Juliusz Cezar u boku Elizabeth Taylor i Richarda Burtona. A za rolę profesora Henry'ego Higginsa w musicalu "My Fair Lady" w 1965 zdobył Oscara. W ostatnich latach życia rzadko pojawiał się w filmach i skupił się na pracy teatralnej. W 1989 otrzymał tytuł szlachecki.
źródła: wikipedia,http://www.carolelandisofficial.com/,


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin