niedziela, 18 sierpnia 2013

Nora Ney i Głos pustyni

Dziś natrafiłam na swoje wpisy (skopiowane) na stronach o kulturze i tylko na jednej źródło z którego korzystano. Jak widać nie było zbyt wiele wpisów, a w zasadzie poza moim żadnego pełnego opisu filmu "Głos pustyni".

   http://www.bok.bialystok.pl/temat.php?wpisyID=776
    http://www.wrotapodlasia.pl/pl/wiadomosci/kultura_sztuka/Wieczor_wspomnien_z_Nora_Ney_w_10_rocznice_smierci.htm

Wrota Podlasia, nie pofatygowały się o podanie źródeł z  których korzystano ( bo nie tylko z mojego bloga skopiowano tekst).

  Nie będę się czepiać i pisać do redakcji portalu o wyjaśnienie (ale jak być może zauważyliście zawsze podaję źródła z których korzystałam) bo nie jest to prywatna strona i jak na razie, w zasadzie łatwo dojść, kto jest autorem tekstu, ale uważam takie zachowanie za mało profesjonalne i co ważniejsze mało kulturalne ;) 

   Dla przypomnienia dwa wspomniane wpisy:

Nora Ney

Głos pustyni 

3 komentarze:

 1. Zdecydowanie powinnaś napisać do redakcji i, jak to mówisz, przyczepić się! To, co zrobili, to kradzież. I zwłaszcza autor nie powinien przymykać na to oczu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem w szoku! :O
  Też uważam, że nie można tego tak zostawić i powinnaś jednak napisać do redakcji.

  Cieszę się, że wróciłaś do blogowania. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napisałam do redakcji portalu Wrota Podlasia, parę dni temu i na razie cisza- ani nie odpisują, ani nie usuwają tekstu... nie wiem co jeszcze mogłabym zrobić. Cóż, na swojej stronie zaznaczyłam, że to mój tekst i tak to na razie zostawię.

   Dziękuję :) Nie zapominam o blogu, codziennie zaglądam, ale brak czasu -na wpis trzeba jednak poświecić trochę czasu ;)
   Chociaż mam urlop do końca sierpnia, więc może jeszcze coś mi się uda napisać dotyczącego starego kina- może o jakimś aktorze... :)

   Usuń

LinkWithin